Officers

 

Name

Designation

1

Sanjay Kumar Das

Controller of Finance (In-charge)

2

Jagabandhu Banerjee

Assistant Inspector of Schools, Academic, DPSC, Bankura

3

Nityananda Guin

Assistant Inspector of Schools (P.E.),DPSC, Bankura

4

Goutam Kumar Panda

Assistant Inspector of Schools (P.E.)DPSC, Bankura

Staff

 

Name

Duty

1

Jagadish Ch Roy

Head Clerk

2

Jitendra Nath Nandi

Accountant

3

Ajit Kr Das

Raipur Circle + Raipur South Circle

4

Swapan Kr Shit

Taldangra Circle + Taldangra East Circle

5

Nabin Saren

Sarenga Circle + Sarenga South Circle

6

Sukhamoy Chatterjee

Staff P.F, PF Related Works (remitance, abstract & Cheque writing)

7

Sukumar Roy

-

8

Subodh Kr Bhakat

Kotulpur West Circle + Type

9

Braja Mohan Das Modak

Patrasayer Circle + Patrasayer West Circle

10

Arun Kr Ghosh

Cash + Staff Establishment

11

Kartick Chakraborty

Mejia Circle + Chhatna Circle

12

Bibekananda Missra

Mutual Transfer + Office Contingency + Any kind of correction in transfer

13

Achinta Kr Pal

Khatra East Circle + Khatra East-II Circle

14

Bijoy Ch Karmakar

Bishnupur Circle+ Bishnupur (M) + Bishnupur Aided Circle

15

Asoke Kr Bhattacharyay

Khatra West Circle

16

Ramprasad Dhibar

Kotulpur Circle + Maintaince of the office stock , Purchase of form

17

Asoke Kr Mandal

G.S.L.I + T.C + Indas East

18

Bivas Kr Mukhopadhyay

Chhatna South Circle

19

Rabi Hembram

Inter District Transfer

20

Tapas Kr Dasgupta

Onda South Circle

21

Goutam Sarkar

Barjora Circle + Barjora South Circle

22

Lakshmikanta Layek

Saltora Circle + Saltora West Circle

23

Sudip Khan

D/H + Type + Jhantipahari Circle

24

Rabindra Nath Das

 Indas Circle

25

Falguni Mukhopadhyay

All type of P.T.T.I + Head Teacher + General Transfer

26

Sajal Bagdi

Ranibandh Circle + Ranibandh North Circle

27

Sumanta Goswami

Sonamukhi North Circle + Joypur Circle

28

Lalu Ghosh

Sadar West Circle

29

Biswanath Barman

Sadar South Circle + Gangajal Ghati South Circle

30

Rajib Kundu

Sonamukhi Circle + Office Stationaries + In Absence of Despatch

31

Lakshmikanta Tudu

Bishnupur North Circle + P.Tax

32

Munmun Karmakar

G.Ghati Circle

33

Subir Kr Misra

Sub Assistant Engineer

34

Tapas Kr Kundu

Court Case (Legal Matter) + Income Tax

35

Sonai Bag

Sadar East Circle Attach to staff establishment Sec.

36

Priya Nath Jalal

Onda Circle + Computer Section

37

Biltu Kotal

Indpur Circle + Indpur West Circle

38

Pritha Mondal

Joypur North Circle

39

Sukanta Mondal

Computer Section

40

Biswajit Gorai

Computer Section

41

Musauddin Ansary

In Absence of Receive + Beliatore Circle

42

Pratik Mukherjee

Assist to Accountant + Monthly P.F.+ Computer Section

43

Maniklal Mahato

Sadar North + Sadar North-II Circle

44

Pintu Sarkar

Despatch Section

45

Bidyut Kumar De

Simlapal + Simlapal West Circle

46 Sk. Barique
Receive Section

Gr.- D

47

Biplab Bandopadhyay

Attach to Accountant & C.F.

48

Sagar Ch Shit

Attach to A.I/S

49

Sk. Sagir Hossian

Record Supplier + Form Distribution

50

Goutam Kr Das

Hall -I + Assist to P.F Section

51

Partha Sarathi Goswami

Hall -I + Hall-II + Xerox

52

Shyamali De

Attach to Head Clerk + Office Receive File Movement + Xerox

53

Shyam Sundar Biswas

Attach to Despatch

54

Sanjoy Chattoraj

Attach to Secretary

55

Amirulla Dalal

Night Guard

Contingency Staff

56

Prasanta Gosh

Attach to Accountant

57

Banamali Bhuinya

Attach to Chairperson

58

Kanchan Roy Samnata

Driver

59

Goutam Das

Water Supplyer and Cleaner.

60 Toton Ghoshal Attach to Chairperson